____________

Dzīvot īstās mājās

Mums šķiet loģiski, ka vārds “ģimene” nozīmē mammu un tēti, māsas un brāļus, tantes un onkuļus, vecāsmātes un vecotēvus. Tomēr ir bērni, kuriem dzīves līkloči ir atņēmuši šo ģimenisko sajūtu un viņi dzīvo aprūpes namos.

• Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpes, tiks meklētas jaunas ģimenes – adoptētāji, aizbildņi, audžuģimenes. Tā teikt, atrast viņiem jaunu ģimeni un ļaut dzīvot īstās mājās.

Ja jūti sirdī aicinājumu uzņemties rūpes par kādu no šādiem bērniem, sper pirmo soli un dodies pie profesionālo organizāciju darbiniekiem, kas aprunāsies ar tevi un pastastīs pieredzes stāstus, lai vari būt vairāk gatavs lēmuma pieņemšanai. Atceries, ka ikviena bērna vēlme sirdī ir dzīvot īstās mājās. Tu vari palīdzēt īstenot šo sapni.

• Izmantojot ES fondu līdzekļus, plānots pašvaldībās radīt mazākas, ģimeniskai videi pietuvinātas mājas, kurās nedzīvos vairāk par astoņiem bērniem. Šīs mājas būtu alternatīva esošo bērnu aprūpes centru vietā.

• Jauniešiem, kas drīz sasniegs pilngadību un kuriem var būt grūti iekļauties jaunā ģimenē, tiks veidotas īpašas nelielas jauniešu mājas. Tādējādi, joprojām saņemot speciālistu atbalstu, viņi varēs apgūt visas nepieciešamās prasmes, lai turpmāk paši spētu veiksmīgi organizēt savu ikdienu un sadzīvi.

• Specializētājām audžuģimenēm papildus līdzšinējām apmācībām, būs specifiskas apmācības konkrētu bērnu aprūpei (piemēram, bērniem ar invaliditāti, maziem bērniem u.c.). Laba ziņa, ka par audžuģimeņu darbu un pildīto misiju valsts veiks sociālās iemaksas.

Noderīgi raksti:

Kā kļūt par aizbildni?
Kā kļūt par adoptētāju?