____________

Noderīgi fakti

Jautājumi – atbildes

Lūdzu, sūti savus jautājumus uz e-pastu inese.ozolina@rpr.gov.lv. Mēs sagatavosim atbildi, nosūtīsim Tev un arī padalīsimies ar atbildēm ar citiem.

RPR ir izstrādājis vairākus infografikus par pakalpojumiem, kas var noderēt pašvaldību sociālā dienesta ikdienas darbā! Ja nevarat lejuplādēt infografikus, lūdzu, sazinieties ar Inesi Ozoliņu, inese.ozolina@rpr.gov.lv.

__________________________________________________________________________________

Infografiks – Atelpas brīža pakalpojums

Infografiks – Aprūpes pakalpojums bērniem ar invaliditāti

__________________________________________________________________________________

Kādas pārmaiņas paredz MK noteikumu grozījumi?

Pērnā gada nogalē stājās spēkā grozījumi Ministru Kabineta noteikumos Nr.313. Noteikumus jaunajā redakcijā var lasīt šajā saitē, bet iepazīsties ar galveno izmaiņu kopsavilkumu vieglajā valodā var zemāk.

1. Tā kā projektā nav iesaistījusies Rīgas pilsēta, tai plānotās personu kvotas tiks sadalītas starp Plānošanas reģioniem. Lai gan atbalsta plāni DI projektā pieteiktajiem bērniem un pieaugušajiem jau izveidoti un nodoti pašvaldību sociālajiem dienestiem, MK grozījumi paredz, ka projektā vēl varēs iesaistīties jauni dalībnieki, kuriem kolektīvi DI projekta ietvaros tiks veikta izvērtēšana.

2. Apmaksāto pakalpojumu klāsts papildināts ar dienas aprūpes centru bērniem ar veselības traucējumiem. Līdz šim tas bija paredzēts tikai pieaugušajiem.

3. Aprūpes pakalpojumu projekta ietvaros bez maksas varēs saņemt bērni līdz pat 17 gadu vecumam (iepriekš bērni līdz četru gadu vecumam). Vecākiem bērniem paredzēts apmaksāt mazāku stundu skaitu – līdz desmit stundām nedēļā, savukārt līdz četru gadu vecumam pakalpojums pieejams līdz 50 stundām nedēļā.

4. Grozījumi MK noteikumos paredz sadarbību pakalpojumu sniegšanas jomā starp vairākām pašvaldībām. Tas ļaus daudz efektīvāk nodrošināt pakalpojumu pieejamību un daudzveidību.

5. Pozitīvas izmaiņas skars projektā iesaistīto bērnu vecākus. Grozījumi nosaka, ka bērni ar funkcionāliem traucējumiem var saņemt ne vairāk kā 40 pakalpojuma sniegšanas reizes. Tas nozīmē, ka nepeiciešamības gadījumā var saņemt arī vienu pakalpojumu 40 reizes, divus un katru divdesmit reizes vai arī palikt pie iepriekšējā varianta un izmantot četru pakalpojumus un katru 10 reizes. Galvenais kritērijs ir kopējais reižu skaits.

6. Arī bērnu vecāki varēs saņemt pakalpojumus (piemēram, psihologa, fizioterapeita) ne vairāk kā 20 pakalpojuma sniegšanas reizes. Iepriekšējā versijā noteikui noteica, ka saņemšanas apjomi ir ne vairāk kā divi pakalpojumi un katrs 10 reizes).

7. Pozitīvi vērtējama arī izmaiņa, kas paredz iespēju norādīt speciālistu, pie kura vēlas saņemt pakalpojumu. Respektīvi, ja bērns līdz šim ir saņēmis par maksu pakalpojumu pie kāda speciālista, bet tagad projekta ietvaros šo pašu pakalpojumu vēlas saņemt bez maksas, tad viņam ir iespēja iesniegumā norādīt vēlamā speciālista vārdu, kuru plāno plāno apmeklēt.